Фалшивите онлайн рецензии са реална заплаха за сигурността ви

Следващия път когато пазарувате се замислете дали мнението, на което се доверявате, е достоверно или е платено, за да вдигне рейтинга на търговеца.

Близо 15% от онлайн рецензиите на продукти и услуги са платени. Това показват данните на ReviewTrackers, които поставят под въпрос достоверността на може би най-добрия показател за качество – потребителското удовлетворение.

Фалшивите рецензии могат да са много убедителни

Поначало, клиентското мнение относно даден продукт е ценен ресурс, който може лесно да ви ориентира в един доста пренаситен пазар. Без значение дали си купувате кола или слушалки, можете да намерите човек с такива и детайлно обяснение за предимствата и недостатъците им.

Дори понякога толкова детайлно, че ви кара да се замислите защо някой би седнал да напише три страници текст за хладилна чанта.

Проблемът продължава да се задълбочава

Трудно е да се измери каква част от оценките в онлайн магазините са фалшиви, тъй като няма конкретен белег, по който да съдим за достоверност. Самите магазини са твърде много, че да бъдат категоризирани, но нека погледнем някои факти:

Как може да познаем фалшива рецензия

Една добре написана такава може да е сложна за различаване от истинска, но нека заложим на нормалната, евтина фалшива оценка. Нея можете да забележите по:

Защо фалшивите рецензии са заплаха за сигурността?

Ето само част от причините:

Бъдете винаги в крак с новините от света на информационната сигурност – станете наши фенове във Facebook.

Exit mobile version